ДИВОКОТИКИ

Виставка робіт Руслани Голуб та її учнів

10 лютого 2017 року у стінах Черкаського художнього музею третій рік поспіль молода черкаська художниця Ірина Голуб’ятникова, що працює під творчим псевдонімом Руслана Голуб, разом зі своїми учнями представила виставку Дивокотиків. Це зображення дивовижних барвистих котиків у різних техніках виконання: 10 вітражних розписів самої Руслани та 35 дитячих малюнків аквареллю, гуашшю, пастеллю та олійними фарбами, які утворюють по-весняному теплу та по-дитячому добру колекцію малюнків чудернацьких мурчиків.
«Своїх кошариків», як ніжно називає роботи сама Руслана, вона подає у техніці вітражного розпису. Відтак твори сприймаються надзвичайно сонячно, яскраво та подекуди казково. До цієї техніки художниця прийшла не одразу. Спершу були олійний та акварельний живописи, а також графіка, які ми бачили на її минулих персональних виставках.
Інтерес до малювання у Руслани з’явився ще у дитинстві. З першого класу вона працьовито та натхненно навчалася у викладача Чуприни Ганни Юріївни, згодом закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво».
Творчості Руслани Голуб притаманна дитяча безпосередність та щирість сприйняття реальності. Це казка, в яку занурюється кожен, хто споглядає її твори. Художниця черпає натхнення з краси навколишнього світу, але чи не найбільше надихають її діти. Працюючи у Дитячій школі мистецтв, Руслана повсякчас намагається розкрити красу життя для своїх учнів. Саме тому виставка «Дивокотики» – спільний проект художниці та її вихованців – є проявом дивовижної любові до маленьких яскравих пухнастиків.


Архів подій музею: