ДИВОВИЖНІ ЗВІРІ ПЕРЕДЗИМ’Я

17 листопада Черкаський обласний художній музей презентував роботи декоративно-вжиткового мистецтва заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольги Миколаївни Отнякіної-Бердник «Дивовижні Звірі Передзим’я».
Виставка складається з 52 графічних робіт та 42 керамічних іграшок, що стали символічним підсумком тридцятирічного творчого шляху мисткині.Розпис Отнякіної-Бердник стилістично дуже близький до народного, однак, безумовно, авторський. У ньому нема жодного випадкового елементу, тут домінують рослинні мотиви та характерні для українського мистецтва орнаментальні знаки-символи. У формі і кожній деталі ії розпису – глибока символіка і давня мова наших предків, якою автор звертається до сучасників.
«Диво-Звірі» Ольги Отнякіної-Бердник стилістично асоціюються з образами Марії Приймаченко, але в той же час їм притаманний суто «отнякінський» образний та конструктивний тип. Іграшки майстрині традиційні у своїй основі і водночас оригінальні за пластичним трактуванням, способами мистецького вираження певної ідеї, позначені рисами індивідуальної фантазії, гумору, лірики автора.


Архів подій музею: