День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Вшановуючи подвиг учасників Революції Гідності, Черкаський обласний художній музей згадує полеглих Героїв Майдану з Черкащини: Максима Горошишина, Юрія Паращука, Юрія Пасхаліна, Андрія Саєнка, Віталія Смоленського, Віктора Чернеця. Шість історій життя трагічно загиблих учасників подій сучасної історії України представлені у шести портретах. Всім їм за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання демократичних засад, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, посмертно присвоєно звання Героїв України.

Також до четвертої річниці кривавих подій на Майдані у музеї представлені роботи творчого тандему М. Бабака та Є. Матвєєва із серії «Жертвопринесення». Спеціальний проект «Жертвопринесення» народного художника України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Миколи Бабака (м. Черкаси) та народного художника України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Євгена Матвєєва (м. Київ), заснований на подіях Революції Гідності.