23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора.
Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів з різними відтінками на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
Усім знайомий нині український стяг вперше публічно вивісили 25 червня 1848 року на Ратуші у Львові. У період 1917-початку 1919 рр.. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики. У листопаді 1918 Центральною Радою Української Народної Республіки відповідно до Закону про Державний прапор республіки синьо-жовтий прапор став державним символом.
Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як загальнонаціональне на початку XX ст. Символічними значеннями кольорів державного прапора України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.
Вперше над будинком Верховної Ради синьо-жовтий прапор піднявся 24 серпня 1991 після проголошення Акта про незалежність України.
А у серпні 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня.
Фото пейзажу від дизайнера музею.