Декоративний розпис Валентини Кузьменко

26 січня 2016 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка творів декоративного розпису Валентини Кузьменко. Виставка приурочена до 110-ї річниці від Дня народження Макара Мухи.
Яскравою сторінкою декоративного мистецтва Черкащини є декоративний розпис. Неоціненний внесок у розвиток цього виду мистецтва внесли уродженці Черкащини Макар Муха, Софія та Ірина Гоменюк. Традиції цих визнаних майстрів продовжує Валентина Федорівна Кузьменко, яка активно почала працювати в цій галузі декоративно-прикладного мистецтва на початку 70-х років минулого століття. В колекції музею знаходиться 34 її твори, 18 з яких експонується в цьому залі. Варто зазначити, що водночас вона – мисткиня і поетеса, має значний поетичний доробок. Поєднання цих двох крил обдарування надає її творам повнокровної сили самовираження, певного драматизму і неповторності. В багатьох її роботах звучить і філософська глибина, і поетичне світосприйняття.
Валентина Федорівна Кузьменко народилася 8 серпня 1944 року в с. Моринці Звенигородського району Черкаської області. Закінчила середню та музичну школу в м. Звенигородці. Член спілки письменників України з 1977 року. У 1981 році закінчила вищі літературні курси в Москві. У 2009 році стала лауреатом премії імені Василя Симоненка. Член національної спілки майстрів народного мистецтва України з 1991 року. У 2011 році їй було присвоєно звання заслужений майстер народної творчості України. Своїм творчим становленням завдячує навчанню у Макара Мухи і Софії Гоменюк. Учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Перша персональна виставка її творів відбулася у 1970 році в Черкасах. Згодом персональні виставки декоративних розписів Валентини Кузьменко відбулися в Києві, Москві, Ленінграді, Сумах, Каневі. ЇЇ твори знаходяться у фондах як музеїв України, так і в приватних колекціях. Репродукції розписів Валентини Кузьменко були вміщені в журналах «Дніпро», «Жовтень» та інших. В 90-х роках майстриня викладала основи народної творчості в навчальних закладах Черкас, зокрема, працювала майстром виробничого навчання в художньо-технічному коледжі. Варто зазначити, що художнє оформлення всіх своїх поетичних збірок вона виконала власноруч. Валентина Федорівна пробує себе і в такій складній техніці, як розпис на склі.


Архів подій музею: