Гарбузова осінь

У час, коли літо відступає перед осінніми хмарами, коли перехожі загортаються у пальта й куртки і швидше поспішають до своїх теплих осель, сучасні міста повсюдно охоплює «гарбузоманія» – останній естетичний акорд осені. Черкаський художній музей тут теж не став винятком – ми презентуємо виставку «Гарбузова осінь», соло на якій виконує поважний велетень гарбуз. До цьогорічної експозиції увійшли твори з фондової колекції нашого музею, роботи відомих черкаських художників: Народного художника України Івана Бондаря, Анатолія Куксова, Павла Солощенка, Віктора Снісаренка, Ольги Курської. Гарбузова осінь відкриває нам і нові імена: Севастяна Федоренко, Вікторія Зайцева, Олена Каверзіна, Альона Гребенюк, Наталія Нестеренко, Яна Нікс.

Гарбуз справедливо заслуговує на чільне місце не лише на наших обідніх столах. Він зустрічався ще у європейському мистецтві ХVІІ–ХVІІІ століть, відтворений як у живописі, так і в кераміці, порцеляні, сріблі. Гарбуз – частий гість у натюрмортах світових і вітчизняних майстрів.

У гарбузів така багата кольорова гамма – від зеленого до насиченого помаранчевого, від молочно-білого до сріблясто-сірого, що дозволяє створювати будь-які за колоритом композиції і натюрморти. Які тільки гарбузи не з’являються на полотнах наших шанувальників пензлів, фарб – і акрилові, і акварельні, і найсмачніші – звичайно, гарбузи олією. І це не дивно. Адже гарбуз, завдячуючи своїм велетенським розмірам, постає як символ щедрого врожаю, доброї енергії, життя і переродження, це цілий всесвіт в одному окремому овочі!

Всі оранжеві плоди вважаються чудовими антидепресантами, а гарбуз – то ціле сховище сонця, що здатне зігріти нас не одного холодного зимового дня. Поспішайте насолодитися теплою магією сонячних кольорів на виставці «Гарбузова осінь» і мистецькою фотозоною, створеною талановитим декоратором Надією Груздєвою, адже виставка триватиме лише до 8 листопада 2020 року.

DSC_0110

DSC_0112

DSC_0100DSC_0098DSC_0096DSC_0093DSC_0001DSC_0127DSC_0125DSC_0117

Архів подій музею: