В ОСЕРДІ ЧАСУ персональна виставка Тетяни Сосуліної

17 серпня 2017 року Черкаський художній музей презентує виставку гобеленів знаної та шанованої черкаської мисткині Тетяни Сосуліної.

Тетяна Дмитрівна Сосуліна (в дівоцтві Байда-Усенко) родом з Київщини, школярувала в Черкасах, художню освіту здобула у Санкт-Петербурзі.

Тетяна Дмитрівна – член Національної спілки художників України з 1992 року. Учасник міжнародних, всеукраїнських та місцевих художніх виставок, міжнародних бієнале та трієнале текстилю. Твори її зберігаються у музеях України, близького та далекого зарубіжжя, приватних колекціях Сербії, Німеччини, Польщі, Кореї, Китаю, США…

Має ряд персональних виставок: «У пошуках гармонії душі», «Частинка любові», «Шевченкіана Тетяни Сосуліної», які подорожують музеями Києва, Львова, Кропивницького, Самбора, Коломиї, Яремчі, Чернівців, Херсона, Черкас та області (Кам’янка, Корсунь, Чигирин, Лисянка).

Ось уже майже сорок років Тетяна Сосуліна ділиться знаннями зі своїми вихованцями у Черкаській художній школі.

Допомагає художникам слова в оформленні книжок, які радо ілюструє своїми роботами. Це книга Миколи Сніжка «Оводи Василя Симоненка» і три збірки поезій Олександра Діхтяренка. А те, що не встигає відобразити на полотні та гобеленах, пише у своїх есе, нарисах та новелах. Друкується в літературних альманахах: «Дзвін» (Львів), «Апостроф», «Спадщина Черкащини» (Черкаси), «Книжка пам’яті» (Київ). Світ побачили вже дві книги Тетяни Дмитрівни «Мрію бути» (2008), «Спас любови» (2014). Третя – «Моменти нашого життя» – родовід, з благословення Лариси Крушельницької, авторки безцінної книги «Рубали ліс», готується до друку.

Декоративно–прикладне мистецтво на Черкащині різноманітне, багатогранне, складне художнє явище. Твори Тетяни Сосуліної позначені індивідуальністю, оригінальністю, в них відкривається поетично-романтичний і водночас мінливий образний світ автора. Окремий напрямок мисткині – ткацтво, в якому відчувається висока майстерність й обдарованість пані Тетяни. Від початку 80-х нею створено більше ста робіт, темами яких стали пори року, історичні факти та постаті, зокрема козацтво (серія «Вічне»), живописні місцини України (серія «Моя Україна») та мотиви робіт Марії Приймаченко (серія «Відродження»).

Роботи Тетяни Сосуліної захоплюють і вражають так, ніби торкаються твоєї душі. Погляд постійно наштовхується на щось, що тримає доки не пропустиш його крізь себе і не знайдеш відповідного відгуку у своєму світовідчутті.

Виставка діє до 17 вересня 2017 року.

DSC_0054 DSC_0079  DSC_0093 DSC_0104 DSC_0166 DSC_0192

Архів подій музею: