Відкриття персональної виставки Анастасії Козюрак

1 серпня 2019 року в Черкаському художньому музеї презентували виставку черкаської художниці Анастасії Козюрак.

Декоративний живопис завжди несе в собі надзвичайну кольорову трактовку, підкреслення характерних рис та віртуозну витонченість малюнку. Саме такі стилізовані та гармонійні роботи черкаської художниці Анастасії Козюрак презентує на персональній виставці Обласний художній музей.

Представлені в експозиції музею роботи Анастасія Козюрак присвячує краєвидам Черкащини, оскільки усі презентовані етюди написані в Черкасах та Черкаській області. Особлива любов у молодої художниці до роботи над пейзажами, натюрмортами та декоративним живописом, в яких ми маємо можливість оцінити окремі фактурні мазки, ніжну тональну манеру та приховані у кольорах ритми. Кожен мистецький доробок оспівує красу природи, її бездоганність, довершеність, свіжість та втілює особисті переживання Анастасії.

Творчість є сенсом життя Анастасії Валеріївни, саме мистецька діяльність відновлює в художниці життєвий запал – «Коли я творю, я нібито народжуюся знову і знову. Це так чудово усвідомлювати, що ти створюєш щось прекрасне, своє і неповторне», як зазначає сама художниця. Великий вплив та допомогу в творчому шляху художниця отримувала від своєї сім’ї, зокрема від вітчима, який замінив дівчині батька та від сестри, яка привела її в гурток образотворчого мистецтва.

Біографічна довідка: Анастасія Валеріївна народилася 4 березня 1997 року в смт Петрове Кіровоградської області. Навчаючись в Петрівській гімназії, дівчина з юних літ почала відвідувати гурток «Образотворче мистецтво». Більше десяти років Анастасія вчилась малювати та, слідуючи за своєю мрією, починає навчання у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Молода художниця мала велику жагу до знань та мріяла осягнути якомога більше теоретичних та практичних особливостей своєї професії. Під час навчання Анастасія оволоділа технікою живопису олійними фарбами, графічною технікою – акварель, пастель та батик, але саме робота з олійними фарбами захопила мисткиню. Перший її етюд був написаний в 2016 році – «Рання весна». За словами самої художниці: «Любов до живопису та рожево-фіолетових тонів виховав в мені заслужений художник України, доцент Фізер Іван Васильович, який протягом 3,5 років викладав живопис, рисунок, скульптуру та кольорознавство. Надзвичайна людина, майстер скульптури, живописець і гарний викладач». Зараз пані Козюрак працює викладачем в гуртку образотворчого мистецтва в позашкільному навчальному закладі «Багатопрофільний молодіжний центр». Робота з дітьми надзвичайно надихає, окрилює та приносить багато задоволення мисткині.

Виставка діє до 1 вересня 2019 року.

DSC_0001 DSC_0007 DSC_0008 DSC_0011 DSC_0013 DSC_0030

Архів подій музею: