Відкриття виставки «Мистецтво оригамі»

 
3 грудня 2019 року в Черкаському обласному художньому музеї відкрилася 13-а щорічна обласна виставка «Мистецтво оригамі».
 
Організатор події – Комунальний заклад «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Черкаської обласної ради.
 
У перекладі з японської мови оригамі – фігурка, складена з паперу. Спочатку такі фігурки використовували в культових цілях. У свята ними прикрашали статуї богів у храмах. Незабаром вміння робити витончені паперові фігурки отримало широке поширення. У знаті воно стало сприйматися як ознака освіченості і хороших манер. Пізніше це захоплення перейняли прості люди, воно набуло національного масштабу.
 
Захоплення мистецтвом паперової пластики сьогодні розділяють не тільки жителі Країни висхідного сонця, де воно зародилося, але і багато інших. Популярним японське паперове мистецтво стало і в Україні. Тому з 2006 року в Черкасах проводиться виставка дитячих робіт, виконаних в різноманітних техніках складання паперу.
 
Тема цьогорічної виставки «Казкові герої» стала загальною для всіх композицій, виконаних учнями позашкільних закладів Черкаської області. В експозиції виставки представлено більше ніж 150 робіт учнівської молоді зі всієї області.
 
В рамках виставки також проводився конкурс, де визначили кращі роботи, виконані в різних техніках оригамі.
 
Оцінювання відбувалося у декількох номінаціях: «Класичне оригамі», «Просте оригамі», «Композиційне оригамі», «Сувеніри на основі оригамі», «Одяг, аксесуари, прикраси», «Косудами», «Вироби в техніці кірігамі», «Гофрування», «Друге життя старої книжки».
 
Виставка діє до 08 січня 2020 року.
DSC_0035DSC_0032 DSC_0042 DSC_0055 DSC_0058 DSC_0067 DSC_0069 DSC_0086 DSC_0095DSC_0033

Архів подій музею: