Відкриття виставки живопису та графіки «За покликом душі» Віктора Анісімова

6 вересня 2019 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрили виставку живопису та графіки «За покликом душі» Віктора Анісімова.

Рано чи пізно кожен з нас замислюється над тим, що ми лишаємо по собі, який цінний спадок передаємо своїм нащадкам. Такі думки мотивують на створення прекрасного, розширюють коло наших можливостей та відшліфовують вже набуті знання та вміння. Виставка Віктора Анісімова є саме тією рефлексією, яку людина з творчим потенціалом може спроектувати на навколишню дійсність.

Віктор Анісімов народився у 1951 році в Черкасах. Після строкової служби в лавах радянської армії вступив до Харківського інженерно-будівельного інституту на архітектурний факультет, який закінчив у 1977 році. Далі працював за спеціальністю. І лише вийшовши на заслужений відпочинок, Віктор Андрійович почав творчий пошук самого себе.

Все почалося з прекрасного. Дорогою до села Чубівки він зупинився, щоб сфотографувати мальовничий краєвид. З часом таких фото із краєвидами Черкащини та інших місць, в яких бував пан Віктор, зібралася ціла колекція. І в 2014 році перший мазок ліг на полотно.

Спочатку художник захоплювався величчю природи, її красою та неповторністю. Згодом спробував себе як портретист. Першими моделями були близькі та рідні Віктора Андрійовича. За декілька років у майстерні зібралося достатньо робіт різних жанрів. Переважно це пейзажі Черкащини, улюблені для відпочинку місця художника, а також його спогади про закордонні мандрівки.

Перлиною виставки є графічні роботи, зроблені автором ще у студентські роки під час подорожі містами Кавказу. Архітектурні споруди Грузії та Вірменії молодий на той час архітектор намагався зобразити до найменших деталей, щоб передати не лише колорит, але й дух гірської місцини.

На виставці представлено 25 живописних та 7 графічних робіт, які вдало відображають творчий шлях Віктора Андрійовича та передають його любов до Рідного краю, до своїх близьких та рідних.

Виставка діє до 6 жовтня 2019 року.

DSC_0001 DSC_0005 DSC_0007 DSC_0009 DSC_0023 DSC_0025 DSC_0032 DSC_0035 DSC_0039 DSC_0048 DSC_0055 DSC_0062

Архів подій музею: