Виїзні навчання

Після теоретичної частини навчання, що проходила на базі Черкаського обласного художнього музею, працівники закладів культури і мистецтв відвідали музеї Черкаської області та ознайомилися з практичною стороною музейної роботи.

Першим гостей вітав Кам`янський державний історико-культурний заповідник. Саме тут музейникам з різних куточків України продемонстрували новітні форми робити з відвідувачами, а саме театралізовані екскурсії у музичному супроводі. Виконання музичних творів П. І. Чайковського заступником директора з наукової роботи Тамілою Чупак та артистична екскурсія у виконанні Олександра Мушти, завідувача Літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, справили неймовірне враження. Живий музей, жива музика геніального композитора та професіонали своєї справи і, як результат, – незабутня подорож до музею, що ще надовго залишиться у пам’яті.

Далі відвідали Національний історико-культурний заповідник «Чигирин». Пішохідні екскурсії по Холодному Яру та споглядання «Дуба Залізняка», відвідання родинної церкви Хмельницьких у Суботові, резиденції гетьмана та самого музею Б. Хмельницького були чудовим прикладом того, який широкий пласт історичного минулого містить у собі серце України – Черкащина.

Другий день виїзних навчань пройшов у Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка». Це особливе, сакральне місце для усіх українців, адже саме тут народився геній українського народу Тарас Григорович Шевченко, і саме на цій землі пройшло його дитинство. Від екскурсії Ольги Бондаренко завідувача Літературно-меморіального музею Т. Шевченка, яка натхненно декламувала вірші Кобзаря, у багатьох на очах бриніли сльози: настільки актуальними й досі лишаються слова Шевченка-Пророка.

Черкаський обласний художній музей висловлює щиру вдячність музеям-заповідникам Черкаської області: Кам’янському державному історико-культурному заповіднику, Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин», Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» та Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику   за співпрацю, дружній прийом та високий професіоналізм обслуговування делегації.


Архів подій музею: