







Черкаський обласний художній музей та Дирекція художніх виставок Міністерства культури України представляють виставку Василя Гуріна.
Василь Іванович Гурін (18 березня 1939-10 вересня 2018) – професор, академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної Спілки художників України, голова Київської організації Національної Спілки художників України, вчитель і наставник багатьох художників Черкащини. Працював у галузі станкового живопису. Автор тематичних картин, портретів, натюрмортів, пейзажних циклів.
Запрошуємо усіх поціновувачів українського малярства на відкриття персональної виставки Василя Гуріна, що відбудеться 15 березня 2019 року о 16.00.
РОДЕН ПРОДОВЖУЄ РЯТУВАТИ МАЙБУТНЄ ЧЕРКАС
Благодійна виставка Огюста Родена «Передчуття майбутнього», організована Фондом гуманітарного розвитку України, б’є рекорди відвідуваності мистецьких заходів на Черкащині. Щоб дати можливість усім бажаючим побачити унікальні твори мистецтва й допомогти Черкаській дитячій художній школі, виставку творів Родена продовжено до 20 січня 2019 року.
27 жовтня з 18.00 у Черкаському обласному художньому музеї відбудеться мистецький проект «Halloween». У програмі на Вас чекають:
- мистецькі бесіди у сутінках
- експрес-профайлінг
- «ПОХІМІЧИМО»: лабораторія ілюзій
- творчий клуб «Чашка кави Че»: поезія та фотозона
- дефіле костюмів
- еко-проект «На океанічному дні» від PreciousLab
- акварозпис від арт-студії «Глорія»
- грим від Школи візажу Ольги Владичук
- таро в роботі психолога (таролог, психолог Кучеренко Анна)
- передбачення астролога (Ольга Скрипник)
- ведуча заходу – Ольга Мур Запрошуємо на майстер-класи:
- оригамі «Павучок з павутинкою»
- лялька вуду
- ловці снів
- привид
- виготовлення фантастичних істот із паперових стаканчиків
- декоративний розпис фігурок із солоного тіста
Яскравий музичний настрій гарантує:
- драмшоу від гурту «HAKUNA MATATA»
- DJ SVNKID та DJ NAZAR-I
У створенні незабутніх та вражаючих фото Вам допоможуть бренд-walls від дизайнерів Надії Груздєвої і Лесі Матусі та студії декору «Аляска». «Містичний» ростомір допоможе порівняти себе із героями фентезі й фільмів жахів. Тематичні костюми і мейк-ап вітаються. Усі бажаючі зможуть взяти участь у дефіле костюмів. Магічними тістечками пригощатиме кондитерський цех «Ласуня». Ціна квитка – 50 грн., для дітей і студентів – 30 грн.
16 червня 16.00
Нацпром: Олег Тістол, Микола Маценко
Творча зустріч з авторами
Лекція мистецтвознавця Наталі Маценко.
Нацпром – художній тандем Олега Тістола та Миколи Маценка родом із 90-х. Масштабна виставка дуету в Черкаському художньому музеї – унікальна подія, адже в Черкасах спільний проект митці експонують вперше.
В переддень закриття виставки Олег Тістол спеціально завітає до Черкас для зустрічі з глядачами і всі охочі отримають змогу поспілкуватися з обома авторами проекту. Ця розмова – шанс дістати відповіді на питання, що цікавлять, дізнатися про авторське бачення культурних процесів, історії, сьогодення і майбутнього, почути цікаві історії з життя українського сучасного мистецтва, зрозуміти те, що лишилося незрозумілим після перегляду виставки і з’ясувати – що ж воно таке «Нацпром», хто ці люди, котрі його створили і для чого вони зробили це.
Артіст-току художників передуватиме міні-лекція про творчість Нацпрому від мистецтвознавиці Наталії Маценко, котра введе у суть справи і покаже багато робіт дуету (включаючи ті, що не увійшли до виставки).
Міжнародна мистецька акція «Ніч музеїв»
«Мистецтво-Людина-Модель»
Черкаський обласний художній музей
19 травня 2018 року 18.00-23.00
Міжнародний день музеїв щорічно відзначається 18 травня. Темою цьогорічного Дня музею, яку проголосила Міжнародна рада музеїв ICOM – «Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі». Сучасні музеї є центрами культурного спілкування громади, мистецьким перехрестям. Вони об’єднують навколо себе творчих людей, співпрацюють з громадськими організаціями, створюють та реалізують спільні проекти.
Не можливо уявити сучасний музей поза мережі, адже музеї є активними користувачами сучасних комунікативних технологій: соціальні мережі, сайти, месенджери. Саме завдяки новітнім технологіям розширюються можливості залучення музейної аудиторії та творчі зв’язки між відвідувачами та музеями. Людина, знаходячись на місці, може здійснити віртуальні подорожі, бувати в інших країнах, містах, потрапляти до музеїв, знайомитися з їхніми колекціями та подіями. Однією з вагомих подій року для музеїв є Міжнародна акція «Ніч музеїв», яка приурочена до Міжнародного дня музею. Основна мета Акції – продемонструвати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до музеїв молодь.
Відомо, що вперше «Ніч музеїв» була проведена у Берліні у 1997 році. У 2005 році в Акції взяли участь уже 500 музеїв Європи. Українські музеї масово долучились до проекту з 2008 року, Черкаський обласний художній музеї з 2012 року. Це вже сьома «Мистецька ніч» у Черкаському обласному художньому музеї, яка за ці роки стала брендовою подією міста. Це можливість для молоді представити власні ідеї, стати учасником подій, що існують тільки тут і тепер. Молодь приваблює творча атмосфера, весела гра, імпровізація, іноді провокація, імпульс до натхнення.
Концепція цьогорічної «Ночі» Черкаського обласного художнього музею «Мистецтво-Людина-Модель». Відтак музей пропонує замислитися над питаннями: сучасна людина, її культурні потреби, людина у мистецтві, джерела натхнення, людина як модель, створення моделі, взаємодія та комунікація.
Головним виставковим проектом «Мистецької ночі» Черкаського обласного художнього музею є ідеологічно-художня програма «НАЦПРОМ» Олега Тістола та Микола Маценка. Вони входять у ТОП найуспішних художників України, їх імена добре відомі у Європі. Назву «НАЦПРОМ» самі автори трактують по-різному: «національні промисли», «національна промисловість», «національна промоція» тощо. «НАЦПРОМ» – це перш за все творче дослідження, репрезентація українського сучасного мистецтва як головного бренда України у світовому культурному просторі.
Власне, на загальному тлі проекту і розгортається «Мистецька ніч 2018» музею. Боді-арт, скетч, інтерактивні проекти, театральне дійство, майстер-класи – все підпорядковується загальній концепції «Мистецтво-Людина-Модель».
Програма «Мистецької Ночі»
Виставкові проекти:
«НАЦПРОМ»: Олег Тістол, Микола Маценко, м. Київ
«Матеріали другої міжнародної конференції по голих мишах»: персональна виставка Павла Пушкаря, м. Запоріжжя
«Wonderland»: персональна виставка авторських ляльок Дар’ї Жук, м. Черкаси
Інтерактивні проекти: «Чоловік ХХІ століття», «Неспішне мистецтво», «Авторське право і мистецтво»
Скетч-шоу: музейна мистецька студія малюнку
Соціальне дослідження: зріст відвідувача музейної «Ночі»
Фото-зони
Майстер-класи
Творчий клуб «Чашка кави Че»
Театр-студія «PROtest»
Школа візажу Владичук Ольги
Боді-арт
Розпис хной Мехенді
Аква-розпис
Презентація одягу від «VOI»: Ірма Пашківська, Владислава Долотій
Черкаський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка
Музична гурти: July8, Can Fly
Черкаський обласний художній музей 19 травня 2018 року (субота) до Міжнародного дня музеїв проводить мистецьку акцію «Ніч у музеї». Концепт цьогорічної «Ночі»: Модель- Людина-Мистецтво.
Вперше у Черкасах – всесвітньовідомі художники Олег Тістол і Микола Маценко з проектом «НАЦПРОМ».
ВЕСІЛЬНА ФОТОЗЙОМКА У МУЗЕЇ
У Ваш особливий день запрошуємо до гарного романтичного майданчика для фотосесії – мистецький простір Черкаського обласного художнього музею. Фотозйомку у музеї Ви розпочнете вже з парадних сходів. Вишукана атмосфера урочистих залів, оригінальні твори відомих майстрів вітчизняного і західноєвропейского мистецтва додадуть до незабутньої події Вашого життя відтінку чарівності та ексклюзивності. Фотосесію у музеї можна провести за будь-якої погоди.
Вартість послуги використання музейної локації для фотосесії – 200 грн.
Детальна інформація за тел. 33-46-81
ВИСТАВКА ТВОРІВ ДАНИЛА НАРБУТА з родинної колекції
У Черкаському обласному художньому музеї представлено нову виставку творів Данила Нарбута.
Незабаром відкриття виставки сучасного мистецтва «АНТРАКТ — XV», що проходить щорічно у Черкаському обласному художньому музеї. В цьому році приймають участь митці не тільки з України, але з інших куточків світу: Німеччини, Франції, Японії, Ірану. Вік учасників від 3-х років.
Куратор — Володимир Яковець
Шевченкіана Івана Марчука
З фондів Шевченківського національного заповідника
Іван Степанович Марчук – український живописець зі світовим ім’ям, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка.
На виставці у Черкаському обласному художньому музеї представлено 35 робіт Івана Марчука із серії, створеної митцем до 170-річчя з Дня народження Тараса Шевченка.
Роботи для експонування люб’язно надані Шевченківським національним заповідником.
Відкриття виставки відбудеться 30 березня о 16.00
22 березня о 16.00 в Черкаському обласному художньому музеї відбудеться відкриття виставки-дослідження «Щось цікаве…», куратором якої є відомий художник Володимир Яковець.
У спільному візуальному просторі глядачі матимуть можливість побачити та порівняти творчість визнаного креативного черкаського художника Олександра Шепенькова та З-річної Агати Кравченко.
Що більш приваблює глядача, досвідченість чи спонтанна безпосередність? Концептуальні рішення чи яскраві дитячі враження? Й врешті-решт, хто у кого має вчитися, дорослий у дитини, чи дитина у дорослого?
Пропонуємо отримати естетичні враження від робіт Олександра та Агати, поміркувати над питаннями природи творчої діяльності та статусу субкультури дитинства у сучасному світі.
Запрошуємо відвідати вистаку робіт студентів-дизайнерів Черкаського державного бізнес-коледжу.
Відкриття відбудеться 20 березня 2018 року о 16:00.
Виставка триватиме до 22 квітня.
Черкаський художній музей запрошує на виставку творчої родини Анжели Драч, Іоанни і Олександра Кізян «Світ кольору і глини».
Відкриття виставки відбудеться 17 березня 2018 року о 12 годині.
У Черкаському художньому музеї Галина Поліщук вперше презентує творчий доробок з різблення по яєчній шкаралупі.
Запрошуємо на відкриття персональної виставки майстрині, що відбудеться 15 березня 2018 року о 16 годині.
«КОТОДЕНЬ» у музеї.
Кумедні, шкодливі, мудрі, грайливі, незалежні… Та ще багато інших слів, які можна сказати про кішечок і котів. Домашні улюбленці, що здатні подарувати тепло, спокій, гарний настрій, наповнити домівку мурчанням і затишком, а інколи й залишить пам’ятні подряпинки. «У кого є кіт, той може не боятись самотності», — стверджував Даніель Дефо. А ми збираємо для Вас «котячу» компанію.
3 березня з 11.00 до 14.00 Черкаський обласний художній музей запрошує на затишне сімейне «хвостате» свято.
У програмі:
-тематичні майстер-класи:
• «хвостата» листівка
• витинанка
• малювання на склі
• котогравюра:)
-виставка «Арт-хвіст» та персональна виставка Ольги Краснодимської, присвячена котам;
-дитячий концерт;
-квест «Таємниця чорного кота»;
-напільна дитяча гра;
-кото-фотозона:)
«Котячий» дрес-код вітається!
Чекаємо на всіх, хто бажає гарно і змістовно провести час!
Вартість квитка – 30 грн.
Довідки за телефоном 33-46-81
Черкаський обласний художній музей розпочинає новий мистецький проект «Весільні церемонії у музеї» /за українськими народними та європейськими традиціями/.
Найбільш зворушливий і хвилюючий день у житті закоханих – день їхнього весілля. Щирість почуттів, відверті зізнання у коханні, скріплені підписами обітниці, обмін обручками, сльози радості батьків, теплі побажання близьких, і, звісно, поцілунок молодят – це найчуттєвіші миті весільної церемонії. Пропонуємо провести ці незабутні хвилини у елітарній мистецькій атмосфері музею – і романтика свята залишиться у Вашому серці на все життя.
110 портретів воїнів-добровольців створено з натури у 5-му ОБ ДУК «Правий Сектор» і 5-му ОБ УДА з травня 2015 року по квітень 2017 року в час Вітчизняної національно-визвольної війни з російськими окупантами художником Сергієм Пущенком. З них 56 портретів виконано олійними фарбами на полотні розміром 80х60 см та 80х55 см. 54 портрети – графічними матеріалами (соус, олівець) на папері та картоні розміром 80х60. Також написано на полотні розміром 90х60, 95х65 см 7 етюдів оборонних позицій батальйону.
Черкаський художній музей з нагоди 105-ї річниці від дня народження презентує творчість талановитого художника, відомого представника Харківської школи живопису і графіки, члена Спілки художників України (1962) Іллі Яковича Ефроїмсона (1913-1992).
З 03 лютого по 12 березня 2018 року у Черкаському обласному художньому музеї буде діяти персональна виставка Вікторії Собко «Віра, Надія, Любов».
На виставці Вікторія Собко (художник-дизайнер) представляє тридцять робіт, виконаних у авторській техніці. Сюжетна канва творів художниці – філософсько-релігійна. Ії роботи наповнені, духовністю, вірою, надією та любов’ю. В основу їх створення лягли роздуми автора над подіями, що відбуваються у нашій країні, над долею українського народу. Художниця зізнається, що ідея виставки зародилась на тлі невимовного болю і любові до України. Вікторія Собко закликає нас завжди мати у своєму серці віру, надію та любов.
Запрошуємо на відкриття виставки, яке відбудеться 03 лютого 2018 року о 12.00.
З 1 по 25 лютого 2018 року в Черкаському обласному художньому музеї діятиме ювілейна виставка черкаського художника Максима Гладька.
Максим Гладько – знаний у Черкасах представник реалістичної школи живопису ХХ ст., якого люблять і поважають студенти та колеги по пензлю. Це майстер, який однаково вміло зображає і натюрморти, і пейзажі, і портрети. Імпресіоністичне бачення світу дозволяє художнику працювати в прямому кольорі, малюючи з натури те, що бачить.
Водночас для майстра пензля важлива фактура мазка. За рахунок фактур, гри кольорів та шарів фарби Максим Гладько надає своїм роботам живого звучання, намагаючись вивести площинний простір картини на тривимірність зображення. Стилю Максима Гладька притаманні класичні техніки виконання у модерному звучанні. Світ природи і людей художник зображає такими, якими вони є у своїй первозданній сутності.
У ювілейній виставці художник демонструє поєднання життєвого досвіду, внутрішньої гармонії та спокою із різнобарв’ям кольорів на полотні – звідси й назва виставки «Кольори-вальори».
Відкриття виставки – 1 лютого о 16.00.
http://paint.ck.ua/uk
Романтична програма Черкаського художнього музею до Дня Святого Валентина:
10 лютого 2018 року о 17.00 – Мистецька вечірка «Любов це…».
У програмі:
— Швидке побачення – Speed dating: для старшокласників, тих кому 14-17 років. Участь у Speed dating за попередньою реєстрацією.
— Романтичні майстер-класи.
— Інтерактивна екскурсія «Музи у мистецтві».
— Творча зустріч з Максимом Гладьком «Муза для художника: особистий досвід»
— Поезія серця: поети ХХІ століття та гутірка з черкаськими музикантами.
— Кава, чай.
Програму буде доповнено, слідкуте за анонсами на fb.
Контактні телефони: 45-24-27, 45-15-64.
З 16 січня 2018 року у Художньому музеї діє виставка творів з фондової колекції музею «Єдина та Соборна Україна» до Дня Соборності України. Виставка діє протягом місяця.
Завітайте на авторську лекцію
«Країна Десяти Тисяч Ляльок» в контексті виставки
« Японський стиль».
Ви дізнаєтесь:
— Чому традиційна японська лялька наділена одухотвореними рисами?
— Навіщо японці здійснюють поховальний обряд ляльки?
— Чим традиційні ляльки так приваблюють дорослих японців?
А ще Ви маєте можливість власноруч виготовити паперову лялечку в яскравому кімоно на майстер-класі:
«Японська лялечка» – Чиогамі нінгьо.
Черкаський художній музей запрошує на авторську лекцію
«Країна десяти тисяч ляльок» і кураторську екскурсію «Таємниці японського кімоно», які відкриють Вам загадкові сторони японської душі.
Попередній запис за тел. 45-24-27
Друзі, тривають різдвяні свята – це час втілення мрій, здійснення таїнств та див. Здавна в народі вважалося, що в цей час янголи спускались на землю.
13 січня Черкаський художній музей запрошує на авторську екскурсію
«Дванадцять днів Різдва» та майстер-клас із виготовлення «Різдвяного Янгола».
Ви дізнаєтесь:
— Що таке «Дванадцять днів Різдва»?
— Чому час від Різдва до Водохреща вважався чудодійним?
— Як пов’язані зимові традиції вшанування святих та народний іконопис?
— Чому ми святкуємо «Старий Новий Рік» ?
А ще майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки «Різдвяний Янгол» буде супроводжуватись цікавими оповідями про значення традиційної іграшки. Лялька-мотанка з крилами – милий і унікальний оберіг, часточка Різдва у Вашому серці.
Чекаємо на Вас цієї суботи 13 січня:
— 12-00 година авторська екскурсія «Дванадцять днів Різдва»(10 грн)
— 13-00 година майстер-клас лялька-мотанка «Різдвяний Янгол».(25 грн)
Довідка за тел.45-24-27
Новорічне сімейне свято «Різдвяна Зірка»
23 грудня
15:00 — 18:00
22 грудня 2017 о 16:00 Черкаський обласний художній музей презентує виставку «Японський стиль: кімоно та аксесуари» з нагоди святкування 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною та Року Японії в Україні.
Провести суботнє надвечір’я весело та з користю для усієї родини можна 23 грудня у Черкаському художньому музеї.
Не так багато часу залишилося до Нового року. В очікуванні зимового свята ми підготували для вас мистецькі сімейні розваги з майстер-класами, аніматорами та, звичайно, ялинкою.
Чекаємо на вас 23 грудня: свято розпочинається о 15.00 і триває до 18.00.
І не забудьте про новорічні костюми
Вартість вхідного квитка 50 грн.
Довідки за телефоном 45 – 24 – 27
16 листопада о 16.00 у Черкаському обласному художньому музеї відкриється персональна виставка гобеленів Олега Слєпцова «З Україною в серці».
ЧОМУ Я ПИШАЮСЯ ЗАХИСНИКАМИ УКРАЇНИ
виставка дитячих малюнків, до Дня захисника України
12 жовтня о 12.00 у Черкаському обласному художньому музеї відбудеться відкриття виставки-конкурсу дитячих малюнків «Чому я пишаюся захисниками України» до Дня захисника України.
На виставці представлено малюнки дітей українських військових, що загинули або ж у даний час перебувають на службі в зоні АТО. Вік авторів робіт 6-14 років. У рамках виставки відбувається конкурс. Автори кращих робіт будуть нагороджені від організатора проекту Ротарі клубу Черкаси.
Організатор виставки – Ротарі клуб Черкаси, з нагоди 20-річчя Ротарі руху в Черкаській області. Захід відбувається за підтримки ГО «Українська творча спілка «Три крапки», ГО «Сила доброти», генеральний спонсор – медичний центр «Андромеда+».
У Черкаському художньому музеї відкрито виставку дитячих робіт до Дня міста. На виставці представлено роботи вихованців Art-студії «Глорія».
Черкаський обласний художній музей за підтримки Дирекції художніх виставок України з 15 серпня по 15 вересня 2017 року запрошує на виставку творів видатної української художниці Тетяни Яблонської. На виставці, присвяченій 100-річчю від дня народження художниці, буде представлено 24 твори живопису, які охоплюють основні періоди її творчості. Тетяна Яблонська – унікальний живописець ХХ століття. Її відомі твори – «Хліб» (1949), «Лебеді» (1966), «Юність» (1969), «Життя продовжується» (1971), «Льон» (1977) – увійшли до скарбниці національної культури України.
7 липня о 16.00 відкриття виставки «Тиша»
5 липня 2017 року о 16-00 у Черкаському обласному художньому музеї відбудеться презентація Всеукраїнського мистецького проекту «Земля із небом гомонить» за участі автора, члена Національної спілки художників України, академіка Української академії геральдики, дійсного члена Українського наукового товариства геральдики та вексилології, наукового радника Української екологічної академії, лауреата міжнародних премій імені Г. Якутовича, О. Данченка, І. Сошенка, Заслуженого художника України Анатолія Марчука (м. Київ).
Художник працює в галузях станкової графіки та малярства, у творчості якого поєднані вітчизняна реалістична традиція і новітні пошуки як української, так і світової художньої школи. Роботи митця зберігаються у 40 музеях України та світу, приватних збірках поціновувачів його творчості в Україні, Польщі, Німеччині, США, Австралії та Канаді. Його творчості і громадській діяльності присвячено більше двадцяти телевізійних фільмів.
Нині художник працює над живописним та графічним відображенням дорогих серцю краєвидів, пам’яток історії, культури та архітектури України, які будуть представлені на виставці у музеї.
22 червня о 16.00 відкриття виставки «З любов’ю до природи»
БАТЬКО/СИН: діалог поколінь у мистецтві
Міжнародний проект Франція — Україна
Виставка «Батько/син» є діалогом чорно-білих фотосюжетів Жана-Франсуа Клостра, концепт яких передано за допомогою фотографіки, і малюнків його сина Жюльєна: як фотореалістичних портретів, так і вигаданих, таємничих, часом спонтанних образів, відтворених майстерним поєднанням олівця, туші й пастелі.
Відкриття виставки 27 травня о 13.00
18 травня о 16.00 відкриття виставки «Кольори джазу»
19 травня о 16.00 відкриття персональної виставки Володимира Яковця «Таємне» у рамках Міжнародної акції «Ніч у музеї».
Презентація альбому ДІЛЯ І ОРЕСТ
Акустичний дует «Діля і Орест» представляє нову платівку «22» в Черкасах!
Презентація альбому відбудеться:
22 квітня у Художньому Музеї о 19.00.
Квитки: у касі Музею/у керівників «Чашка кави.Че»/у «Майстерні «ВСтилі..Ірма»/у Школі-Студії «Спів Братів»
Всі деталі/квитки за номером: 0630498758
Це другий альбом у довготривалій співтворчості співака і композитора Ділі та музиканта і мультиінструменталіста Ореста Криси.
Ви почуєте пісні на вірші Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Богдана-Ігоря Антонича, Михайла Яцківа, Миколи Вінграновського, Ліни Костенко, Анатолія Секретарьова, Івана Малковича, Костя Москальця, Сергія Лазо, Юрія Дубінського, Тані-Марії Литвинюк, Андрія «Вар’ята» Білецького, Андрія «Фріла» Шалімова.
https://vk.com/chashkadilyaorest
Весна. Поєднує і зачаровує.
Своїми звуками, новими зустрічами та знайомствами…
І цього дня — 1-го Квітня, ми зустрінемось на концерті двох черкаських музикантів Антона Стрільця та Олексія Швеця.
Кому вже довелось почути Ханг, той вже відчув на собі його космічне звучання. А ось в поєднанні, з усіма улюбленною Гітарою — це щось неймовірно красиве….
Великий зал Художнього музею (3 поверх) відомий своею гостинністю й чудовую аккустикою, в поєднанні з картинами та творчою атмосферою — краще місце для зустрічі з Прекрасним!
Світло. Звук. Художні полотна.. й чуттєва публіка… відчуття Весни… Хіба це не найкраще, поєднання цього вечора?
Чекаємо на Вас, о 7-й вечора, з коханими, рідними, друзями… Запрошуйте Всіх та приходьте самі!
До Зустрічі!
Завчасно квитки можна придбати у кассах Художнього музею та Будинку торгівлі. В интернеті — Concert.ua
Вартість — 80 грн.
Організатор — Олег Мигаль (099-383-12-63)
«…Можу бути»
24 березня об 11.00 у Черкаському обласному художньому музеї відбудеться зустріч студентської молоді з відомим черкаським художником Олександром Шепеньковим, який вирізняється своєю самобутньою манерою та жагою до експериментування. Зустріч відбудеться на тлі його виставки «…Можу бути».
Учасники заходу матимуть можливість поставити запитання художнику стосовно природи абстрактного мистецтва, меж естетичної провокації у його творчості, формування «почерку» майстра та джерел натхнення.
До участі запрошуються усі, хто цікавиться філософією творчості та сучасним мистецтвом.
Захід спільний з Центром гендерних досліджень і комунікацій ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького та КУ «Обласний художній музей» ЧОР.
Вхід 5 грн.
ФІЛОСОФІЯ ЛЮБОВІ
23 березня о 13.00 у приміщенні ЧНУ ім. Б. Хмельницького за адресою бул. Шевченка, 81 в аудиторії 518 відбудеться відкриття персональної виставки та творча зустріч з черкаською художницею-графіком Євгенією Васильченко.
Любов проходить крізь життя кожної людини, проте найскладніше – говорити про неї. Можливо, мова образів більш доступна, вона опосередковує думки й сама виступає формою думки…
У програмі зустрічі передбачено презентацію творчості авторки, обговорення студентських робіт «Модель щастя без любові», поетичну та музичну сторінки.
Захід спільний з Центром гендерних досліджень і комунікацій ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького та КУ «Обласний художній музей» ЧОР.
«Хвіст-ART» – виставка творчих робіт до Всесвітнього дня котів.
Відкриття 01 березня о 16.00. Виставка діє до 20 березня.
«Хвостате» сімейне свято
04 березня з 11.00 до 13.00.
У програмі:
• 11.00 – квест «Таємниця чорного кота»
• 12.00 – зустріч з казкою «Кіт у чоботях» – фрагмент вистави Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка
• 11.00-13.00 – майстер-класи: «Кото-гравюра», японська лялька, декоративний розпис котиків з солоного тіста, хвостаті листівки та інші
• веселі вікторини, конкурси
• фото на згадку
• «Хвостаті» сувеніри
Увага! Суворий фейс-КОТО-контроль: при собі мати «документи»: вуса, лапи, хвіст! Для тих, у кого немає – «намалюємо» на місці: Аква-КОТО-розпис.
Вхід 25 грн.
11.02.2017 о 15.00 Черкаський художній музей запрошує вас на творчу зустріч «Чи будеш ти мені надсилати валентинки»/ «Will you still be sending me a valentine» з Сергієм Радченком – офіційним послом музею Бітлз у Ліверпулі. В рамках зустрічі відбудеться презентація його книги: «Прикасаясь к вселенной The BEATLES» до Дня Святого Валентина.
— Квест «Про кохання» тільки для дорослих … і тих, хто ними буде.
За попереднім записом.
— Майстер-класи з виготовлення валентинок, листівок та приємних сувенірів.
Мастер-класи проводяться щодня, для груп – за попереднім записом.
— «Чи будеш ти мені надсилати валентинки»/ «Will you still be sending me a valentine» – творча зустріч з Сергієм Радченком – офіційним послом музею Бітлз в Ліверпулі та презентація його книги: «Прикасаясь к вселенной The BEATLES»
— Чекаємо на Вас:
09.02.2017 о 15.00
11.02.2017 о 15.00. Телефон для довідок: 45-24-27.
Хвіст-ART
Традиційно до Всесвітнього дня котів у Черкаському художньому музеї стартує мистецький фестиваль «Хвіст-ART».
Запрошуємо всіх, хто любить хвостатих, взяти участь у виставці.
Роботи приймаються до 20 лютого. Техніки виконання різні: акварель, гуаш, графіка, вишивка, фото тощо. Твори мають бути оформлені належним чином та готові до експонування.
Відкриття виставки 1 березня о 16.00.
Адреса: вул. Хрещатик, 259, каб. № 6.
Довідки за тел. 45 – 24 – 27
12 січня о 16.00 відбудеться відкриття плакатної виставки «Люди Свободи», присвяченої видатним постатям ХХ ст., які своєю працею та боротьбою наближали час відновлення незалежності України.
Організатори проекту: Український інститут національної пам’яті, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центр досліджень визвольного руху, UA:Перший.
До Дня Збройних сил України 6 грудня 2016 року о 16.00 у художньому музеї відбудеться відкриття «Виставки малюнків солдата строкової служби Дмитра Бур’яна».
18 листопада 2016 року о 13.00 відкриття виставки уманських художників до 400-річчя першої писемної згадки про місто Умань.
19 листопада 2016 року об 11.00 відкриття персональної виставки Олега Чижикова.
Концерт Віктора Пашника
13 листопада 2016 року о 17.00
У Черкасах звучатиме патріотична пісня мандрівного барда.
Якщо ви любите живу, душевну музику – приходьте 13 листопада на концерт пропагандиста рідної культури, віртуоза гри на бандурі й гітарі Віктора Пашника. Уродженець Івано-Франківщини готовий спілкуватися з усіма, хто завітає на концерт і відповідно, подарує насолоду від музики та авторської пісні.
Віктор Пашник навчався у єдиній в Україні Стрітівський кобзарській школі. У складі акустичного тріо «ЗАУ» з Олексою Миколайчиком (бандура) та Івасем Григоряком (гітара) став переможцем фестивалю «Червона Рута-2003» в жанрі авторської пісні та акустичної музики. Пісні, виконані під акомпанемент бандури, покликані зачепити за живе, нагадати, чиєї землі ми діти і продемонструвати всю красу й силу культури нашої нації.
Куди йти: м. Черкаси, Художній музей, вул. Хрещатик, 259.
Початок: 17.00.
Вартість квитка – 50 грн.
11 листопада 2016 року о 16.00 відкриття виставки, приуроченої до Дня Гідності та Свободи — «Білорусь з Україною в серці».
11 листопада 2016 року о 15.00 відкриття виставки викладачів та студентів Черкаського художньо-технічного коледжу «Крила».
22 жовтня о 12.00 відбудеться відкриття персональної виставки Миколи Маслюка.
21 жовтня 0 16.00 відбудеться відкриття персональної виставки Ольги Курської.
Соціально-мистецький проект «Допоможи друзям» Презентація відбудеться 6 жовтня 2016 року о 13:00.
Черкаський обласний художній музей запрошує відвідати виставку робіт художників Ізраїлю «ПЕЙЗАЖІ СВЯТОЇ ЗЕМЛІ».
Відкриття виставки 6 вересня о 16.00.
Виставка діятиме з 6 вересня по 6 жовтня 2016 року.
ДО 25-Ї РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ.
Спільна виставка Черкаської обласної організації Національної спілки художників України і Дирекції художніх виставок Міністерства культури України.
Відкриття 19 серпня о 16.00
Виставка діє протягом місяця.
17 серпня 2016 року о 16.00 відкриття ювілейної виставки Івана Сердюка «Шануймося, українці!».
Виставка «Краса і велич України» з фондової колекції музею.
23 червня о 15.00 відбудеться відкриття виставки творів Галини Дюговської та Володимира Балибердіна.
Черкаський обласний художній музей запрошує на відкриття виставки Олександра Ворони 16 червня о 16.00. Вхід у день відкриття — вільний.
Черкаський обласний художній музей запрошує на відкриття виставки «Aller Voir» французького фотографа-портретиста Жана-Франсуа Клостра 17 червня о 16.00.
Жан-Франсуа Клостр, репортер і гуманіст, володар Першої премії Європейського конкурсу «Репортаж 1984», пропонує вашій увазі свою виставку «Aller Voir» — «Іди і дивись». Для неї він ретельно відібрав близько 60 чорно-білих фотографій, які представляють Індію, Непал, Бельгію, Білорусь, Україну, Польщу і Францію.
ГО «Українська творча спілка «Три крапки» запрошує осіб, тимчасово переміщених із зони проведення АТО до Черкаського обласного художнього музею.
14 травня
НІЧ У МУЗЕЇ
15 квітня 2016 року о 16.00 — відкриття виставки робіт учасників АТО » Мистецтво жити — світ очима воїна»
12 квітня 2016 року о 16:00 відкриття виставки студентських робіт Черкаського художньо-технічного коледжу.
Виставка робіт черкаського художника Максима Гладька.
Художній музей запрошує дітей та молодь весело й з користю провести час. Найрізноманітніші квести на будь-який смак:
- «У пошуках скарбів»
- «Чар-зілля»
- «Таємниці чорного кота»
- Тематичні квести до 100-річчя від Дня народження Народного художника Данила Нарбута.
Напередодні Великодня художній музей запрошує на весняні майстер-класи з виготовлення писанок.
Запрошуємо усіх котолюбителів на благодійну акцію КОТО-ФЕСТ
28 лютого 2016 року з 12.00 до 14.00
До Дня Святого Валентина
Квест про кохання тільки для дорослих … і тих, хто ними буде. (за попереднім записом)
13 лютого 2016 року з 14.00 до 17.00
ВИСТАВКА ХУДОЖНІХ ФОТОГРАФІЙ ТА ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ОЛЬГИ ГОРБАЧОВОЇ «7 ЖИТТІВ ЖІНКИ»
4 лютого 2016 року о 16.00 відкриття виставки однієї картини «Біле і чорне» Михайла Жука.
20 січня 2016 року о 16.00 відбудеться відкриття виставки з нагоди 100-річчя від Дня народження Данила Нарбута.
З 1.10. Соціально-мистецький проект до Всесвітнього Дня паліативної та хоспісної допомоги «Країна дитячих надій».
В рамках проекту відкриття виставки, семінарські заняття
З 20.10. Персональна виставка художника-графіка Євгенії Васильченко
З 13.10. Персональна виставка художника-аматора Галини Кіріченко (живопис). Виставка діє протягом місяця
31 жовтня 18:00 – 22:00 «Halloween» у Черкаському художньому музеї.
В програмі театралізовані містичні екскурсії та ворожіння,
майстер-класи, аква-розпис, музика, лазерне шоу, DJ.
Dress Code за темою свята
8.10. — 10.10. Мистецький фестиваль «Три крапки»
Програма фестивалю:
8 жовтня
10:00 – 14:00 – ІV Всеукраїнська науково-практична конференція
«Екологія візуальності: стратегії, концепти, проекти»;
16:00 – відкриття виставок;
18:00 – 20:00 – літературні зустрічі з Дарою Корній і Талою
Владмировою.
9 жовтня
15:00 – 17:00 – тематичні майстер-класи;
15:00 – 17:00 – творча зустріч і майстер-клас Катерини Штанко зі
створення ілюстрації до книги;
17:00 – 20:00 – тематичні екскурсії.
10 жовтня
14:00 – 16:00 – тематичні майстер-класи;
16:00 – 17:00 – творча зустріч з послом Музею історії Бітлз у
Ліверпулі Сергієм Радченком, присвячена 75-річчю з Дня
народження Джона Ленона.
Гість фестивалю Арт-простір УРБАНАН:
17:00 – 22:00 – вистава, літературний слем, кінопоказ, музичні
рок-колективи міста Черкаси.
Телефон для довідок 45-24-27
Перша персональна виставка Олександра Шаповалова — Краєвиди Черкас (живопис) з 24.09.2015р.
Виставка народної ікони Середньої Наддніпрянщини (ХVІІІ – початок ХХ століття) До Днів європейської спадщини в Україні Черкаський обласний художній музей 21 вересня презентував виставку народної ікони Середньої Наддніпрянщини ХVІІІ – початку ХХ століття з колекції Заслуженого художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Миколи Бабака.
Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд закритих чи маловідомих пам’яток, щоб привернути увагу громади до їх історичної цінності. 21 вересня – День Різдва Присвятої Богородиці. Відкриття виставки було освячено молитвою. Серед поважних гостей заходу були голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко та ін.
Черкаський художній музей запрошує на чарівний вечір інструментальної музики разом з гуртом SPIEL DE TROIS (Харків).
В репертуарі ансамблю гармонічно поєднуються класична, джаз, фолк-музика, а також власні твори. Цього разу обійдеться без «класики» і ви зможете більше насолодитися авторською та музикою сучасних авторів. Учасники також люблять поекспериментувати в стилі так званого «кросовера», отож без музичних сюрпризів ви не залишитеся.
Тріо у складі:
Марія Матвієнко – скрипка;
Денис Карачевцев – віолончель, перкусія;
Олександр Мовчан – баян, терменвокс, та ін..
Отож зустрічайте!!!, —
лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, учасників багатьох музичних проектів (в тому числі і міжнародного формату), фестивалів, і що саме головне справжніх майстрів своєї справи — гурт SPIEL DE TROIS!!!)))
Вхід: 50 грн
тел.: 37-28-77, 45-24-27
З 20.08.2015 Всеукраїнський тур арт-фестиваля Talent energy fest «Україна – Terra incognita» до Дня Незалежності України. Це виставка — конкурс кращих творчих досягнень сучасних авторів. На виставці представлені твори актуального образотворчого мистецтва в різноманітних жанрах та тематиках.
«Є таке місто, тихе, як сон…» Персональна виставка черкаської художниці-аматорки Ірини Бойчук Художній музей презентує першу персональну виставку черкаської художниці-аматорки Ірини Бойчук. На виставці представлені творчі напрацювання 2011- 2015 років. Народилася художниця у 1955 році у Польській Народній Республіці (нині Республіка Польща). У 1957 році її родина переїхала до міста Черкаси. Закінчила Черкаський фінансово-економічний технікум. Все життя пропрацювала бухгалтером. Живописом Ірина Бойчук захопилася після виходу на пенсію. Найулюбленішою темою для Ірини Бойчук є рідне місто Черкаси. Місто, яке відоме і близьке ще змалку і яке авторці асоціюється з ліричною піснею «Где-то есть город тихий, как сон…». Давно знайомі парки, вулиці, архітектурні споруди набувають фантазійно-мрійливого характеру. Міські пейзажі від реалістичного зображення переходять до казкового образу міста, наповненого ностальгічним відчуттям. Художниця також копіює роботи відомих художників, у її творчому доробку копії картин Дієго Веласкеса, Антуана Ватто, Карла Борюллова, Івана Айвазовського та інших.