Виставка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

З нагоди 15-річчя утворення кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 30 березня у стінах Черкаського обласного художнього музею відкрилася виставка студентських робіт, виконаних під керівництвом досвідчених викладачів кафедри.
Експозиція складається з-понад 200 творів. Виставка презентує усе розмаїття стилів, напрямків, технік творчої палітри кафедри. Серед робіт твори добре знаних майстрів: Неоніли Недосєко, Максима Гладька, Олександра Євтушка, Ірини Чернявської, Євгена Якшина, Віктора Снісаренка, які здобували вищу освіту у стінах закладу.
Виставка складається з двох самостійних блоків: графіки й графічного дизайну та живопису, які вдало поєднуються з декоративним напрямком кафедри.
Серед почесних гостей особисто був присутній ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, професор Олександр Черевко, який привітав викладацький склад кафедри та з гордістю відзначив існування такої унікальної творчої майстерні в культурному просторі Черкаської області.

Історія кафедри.
У 2002 році у ЧНУ імені Б. Хмельницького було розпочато підготовку художників, фахівців із декоративного оздоблення інтер’єру, художньо-комп’ютерної графіки на основі класичних і національних мистецьких традицій. З 2008 року кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ввійшла до складу Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. Свій творчо-професійний досвід передають студентам: народний художник України Іван Іванович Бондар, заслужений художник України Іван Васильович Фізер, заслужений художник України Віктор Андрійович Олексенко, кандидат педагогічних наук, доцент Лілія Іванівна Полудень, кандидат мистецтвознавства, Оксана Андріївна Куліш. А також молоді викладачі, які підвищують свій фаховий рівень в аспірантурах Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (м. Київ), Львівської національної академії мистецтв, Харківської державної академії дизайну та мистецтв та Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Невід’ємною частиною роботи кафедри є виставкова діяльність, творчі виставки викладачів і студентів у Черкаському художньому музеї, у Музеї Кобзаря, в інституті підвищення кваліфікації, в дитячих бібліотеках, а також в Канівському музеї народного декоративного мистецтва при Шевченківському національному заповіднику. Активна частина студентів бере участь у регіональних, обласних та персональних художніх виставках.


Архів подій музею: