Виставка художніх творів до Дня хрещення Київської Русі-України

Питання релігії завжди було невід’ємною частиною творення історії держав. Ототожнення себе з культурними особливостями має вплив на політичні та міжнародні відносини. Усвідомлюючи важливість вшанування визначних історичних дат, 25 липня 2008 року указом Президента України Віктора Ющенка було встановлено в Україні День хрещенні Київської Русі-України, що відзначається 28 липня.

З нагоди відзначення Дня хрещення Київської Русі-України Черкаський художній музей презентує виставку художніх творів із фондової колекції. До огляду пропонується олійний живопис Народного художника України Івана Бондаря, Заслуженого художника України Прокопа Колісника, Заслуженого діяча мистецтв Петра Сулименка та видатних українських художників Дмитра Барановського, Світлани Зеленої, Сергія Галая, Ігоря Єрмолова та Олександра Шаповалова. В експонованих роботах відображена ошатна архітектура православних соборів і храмів, а також неперевершені українські пейзажі.

Історична довідка. Писемні джерела датують раннє розповсюдження християнства серед східних слов’ян у VI-VII ст. Вже в ІХ столітті київська знать відмовилася від язичництва, а в 960-х роках, під час походів русичів на Візантію, першим охрещеним руським князем став Аскольд та приблизно у 955 році нову віру почала сповідувати велика княгиня Ольга.

Завершальним етапом процесу поширення християнської віри в Русі, який тривав більше 100 років, було офіційне проголошення християнства державною релігією. За літописним переказом воно відбулося 14 липня 988 року у Києві. Вважається, що в цей день вершився акт хрещення киян у Дніпрі та його притоці Почайні князем Володимиром Великим. Запроваджуючи християнство на Русі-Україні, Володимир Святославович мав за мету початок прогресивнішого розвитку суспільних відносин, посилення великокняжої влади, ліквідацію залишків племінного відособлення, зміцнення політичних зв’язків між землями Русі та зростання міжнародного престижу своєї землі.

Але, як відомо, після процесу хрещення залишки язичницьких вірувань існували ще досить довго. Та і сьогодні частково поєднуються з християнством.

Сулименко. Місце хрещення Русі Ж-486

Архів подій музею: