Виставка плакатів з фондової колекції музею з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС стався вибух, причиною якого було руйнування четвертого енергоблока – реактор був повністю зруйнований. Ця екологічна катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.

З нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи у Черкаському художньому музеї з 23 квітня діє виставка плаката з фондової колекції музею. Автори плакатів – найвідоміші дизайнери світу, серед яких: Ян Райліх мол. (Чехія), Ан Санг-Су (Південна Корея), Карі Пііппо (Фінляндія), Маджид Аббасі (Іран), Алекс Йордан (Франція), Люба Лукова (США), Віталій Шостя (Україна), Лін Хорн-Джер (Тайвань), Йохен Фідлер (Німеччина), Володимир Лесняк (Україна), Жоао Мачадо (Португалія), Юрій Гулітов (Росія).

Вперше плакати були презентовані на Міжнародній плакатній акції «25х25», що відбулась у 2011 році і була присвячена 25-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Ініціатор проєкту – асоціація дизайнерів-графіків «4-й Блок» з Харкова, куратор професор Олег Векленко.

Виставка плаката – це гідна данина пам’яті тим, хто, ризикуючи життям і здоров’ям, захистив Україну і Європу від радіації. Сьогодні Черкаський художній музей засобами мистецтва плакату актуалізує проблему екологічних катастроф та закликає думати про майбутнє Землі – дому в якому жити нам і нашим дітям.