Виставка малюнків Дмитра Бур’яна /до Дня Збройних сил України/

У святковий день на честь Збройних сил України 6 грудня у Черкаському обласному художньому музеї представлено виставку творів молодого скульптора Дмитра Бур’яна. Нещодавно Дмитро звільнився зі строкової служби у інженерних військах, тому тема невипадкова ¬– це армійські малюнки, створені кульковою ручкою. Натурою та поштовхом до створення робіт стали товариші по службі. В портретах відтворені різні типажі і характери та за словами самого автора «інколи щось вже домальовувала сама уява, деякі портрети створенні не так «на характер», як з фантазії».
Народився Дмитро 12 лютого 1990 року в місті Черкаси. Навчався в Державній художній школі ім. Данила Нарбута та Державній школі мистецтв м. Черкаси. У 2000 році став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» за роботу «Як козаки селян визволяли» і в цьому ж році зайняв перше місце у конкурсі «Шевченко в моєму серці» за роботу «Як козаки турків били». З 2002 по 2008 роки навчався у ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка м. Києва, після цього шість років навчався у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури на відділенні скульптури. Головними творчими наставниками Дмитра Бур’яна були Олександр Михайлицький, Назар Білик та Адріан Балог.
Дмитро Бур’ян відомий своїми роботами на тему козацтва, гайдамаччини і визвольної боротьби українського народу. Він є автором пам’ятника «Хліборобам, що загинули за волю України», який встановлений у селі Соснівка Кропивницької області та меморіальної дошки банкіру Христофору Барановському, яка знаходиться у селі Дзензелівка, що на Черкащині.
Автор неодноразово брав участь у спільних Всеукраїнських виставках у Києві, одна з них «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників». Скульптурна композиція «Водяник» вирізьблена в живому дереві знаходиться біля Черкаського водоканалу.

Персональні виставки скульптур:
2007-2008рр. – Черкаський обласний краєзнавчий музей.
2010р. – «Василь Симоненко та шістдесятники» – Черкаський обласний художній музей.
2011р. – «До 20-річниці Незалежності України» – музей «Кобзаря» Т.Г.Шевченка м.Черкаси.
2013р.– «Маловелика пластика» – Черкаський обласний краєзнавчий музей
2015р. – «Бунт 25» – Черкаський обласний художній музей.
Скульптурні симпозіуми:
2011р.– «Історія Любеча»
2011-2013рр.– «Живий камінь»
2016р. – «Дивосвіт»


Архів подій музею: