Виставка з фондової колекції музею до 85-річчя від Дня народження Василя Симоненка

Сьогодні, 8 січня 2020 року, в Україні відзначається 85 років від дня народження Василя Симоненка – українського поета, журналіста.

Черкаський обласний художній музей вшановує пам’ять Василя Симоненка та презентує виставку з фондової колекції музею до Дня Народження великого українського поета.

На виставці представлено «Портрет Василя Симоненка» (1985 р.) роботи Заслуженого діяча мистецтв України Віктора Івановича Клименка. Художник пригадує: «Заходить до мене в майстерню мій кращий друг Микола Негода і запитує: «Вікторе, хто з ваших художників зможе намалювати портрет Василя Симоненка, якому виповнюється ювілейна дата, 50 років.  Безкоштовно, бо у нас грошей нема.  Я запитав: «На коли треба зробити портрет?» Виявилося, що портрет треба було зробити на післязавтра, бо у Палаці «Дружба народів» буде ювілейний вечір. Я погодився. Портрет В. Симоненка стояв на сцені палацу «Дружба народів», і коли до нього підійшла мама В. Симоненка, Ганна Щербань, і почала долонею його гладити, то це для мене була вища нагорода».

Біографічна довідка.

Василь Андрійович Симоненко народився 8 січня 1935 р. в селі Біївці Лубенського р-ну на Полтавщині.

81636376_2956641884386555_1872781357973766144_nПерші вірші майбутній відомий поет-шістдесятник написав ще під час навчання на факультеті журналістики Київського національного університету ім.Т. Шевченка. Після завершення навчання В. Симоненко працював у редакціях газет «Черкаська правда» (1957-1960 рр.), «Молодь Черкащини» (1960-1963 pp.), був кореспондентом «Робітничої газети». Центральною в творчості поета вважається патріотична тема – тема любові до України, до її народу, поєднана з ідеєю самоцінності, неповторності людського «я»: «Ми − не безліч стандартних «я», а безліч Всесвітів різних».