Виставка живопису Івана Дороша та Віри Кравченко

4 квітня у Черкаському художньому музеї свій творчий доробок презентували художники з села Благодатне Золотоніського району Іван Дорош та Віра Кравченко.

Виставка нараховує 63 робіт, переважно пейзажів. Ініціатором вкотре виступив почесний краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент, член НСЖУ, директор наукової бібліотеки ім. Михайла Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Голиш Григорій Михайлович.
Музичною прикрасою став творчий колектив села Благодатне «Горлиця».

Невичерпним джерелом натхнення для живописців є краєвиди рідних околиць. Разом вони обожнюють працювати на пленері; часто, щоб ухопити мінливий світанковий стан природи, вирушають на етюди о четвертій ранку. Творча мова Івана Дороша тяжіє до узагальнення, природа на його картинах незмінно лірична, а Віра Кравченко приділяє увагу дрібній детальності, виписує рідні пейзажі з притаманною лише жінці чуттєвістю. Для творів обох художників характерна композиційна довершеність, тонка гра світла — повітряних нюансів. Мовою живопису автори транслюють глядачеві своє відчуття гармонії з навколишнім світом, ведучи його польовими стежками подалі від міської метушні до рідних куточків Благодатного, Мельників, Хвилівки, до лісових галявин та тихих плес озер та річечок, запрошують зустріти імлистий світанок, відчути весняне пробудження землі, серпневу спеку та перше прохолодне дихання осені, звуки лісу, пахощі польових квітів.
На спільній виставці митці демонструють свій власний художній почерк, свою колористику, але одне зізнання в любові до своєї малої Батківщини, свого дому — села Благодатне – і, взагалі, до життя.
Дорош Іван Іванович упродовж всього життя ніколи не зраджував своєму головному захопленню – живопису. Народився він 6 грудня 1954 року в м.Свалява Закарпатської області. Змалечку маючи хист до малювання, удосконалював його в дитячій художній студії, а на канікулах — у таборі юних художників. Із вдячністю згадує свого вчителя Золтана Бакані, пощастило йому вчитись і у майстра пейзажу Йосипа Бокшая – одного з фундаторів закарпатської школи живопису. Після закінчення школи працював художником-оформлювачем у Свалявському лісокомбінаті. Закоханий у природу рідних Карпат, Іван Дорош натхненно відтворював її на своїх полотнах. Після армії навчався на заочному відділенні Московського університету мистецтв ім. Н.К. Крупської. У 1980 році доля привела пана Івана до Чапаєвки (нині Благодатне) Черкаської області. На Черкащині художник брав участь у оформленні дитячого містечка «Казка», створював інтер’єри в Черкаському комерційному технікумі, пологовому будинку №1, школі №17, а також працював над павільйоном «Укратракціон» на ВДНГ України в столиці.
Кравченко Віра Василівна народилась 13 лютого 1959 року в с.Коврай Золотоніського району Черкаської області. У 1978 році вступила до Єнакієвського технікуму торгівлі на художнє відділення по спеціальності художник-оформлювач. Працювала за фахом в м.Полтава, пізніше — в Донецькому краєзнавчому музеї. У 1987р. переїхала в с.Благодатне, де працювала в колгоспі художником-оформлювачем. Зараз займається власною справою як приватний підприємець, а вісім років тому повернулась до творчості. Пані Віра – чудовий колорист, вона захоплюється не тільки олійним живописом, а пробує себе ще й в декоративно – прикладному мистецтві: акварельному живописі з вовни, та й цього замало її активній творчій натурі – вона ще й співає в творчому колективі села Благодатне «Горлиця».


Архів подій музею: