Виставка живопису та графіки київських театральних художників Катерини Корнійчук та Олексія Вакарчука «ПРОСТО НЕБА»

19 серпня 2019 року в Черкаському художньому музеї у співпраці із Дирекцією художніх виставок Міністерства культури України до Дня Незалежності презентували виставку «ПРОСТО НЕБА».
 
Світ поділяється на внутрішній та зовнішній. Навколишній світ завжди загадковий, бо не має меж. Споглядаючи його, щоразу переймаєшся питанням, а що там далі за променем світла, за зачиненими дверима, за небокраєм, за уявною межею між заходом Сонця та сходом Місяця. Саме просто неба відбувається усвідомлення того, що життя водночас і миттєве, і вічне. Враження художників від навколишнього світу завжди загострені. І куди б не завела уявна чи реальна мандрівка: на берег тихої ріки, до підніжжя могутніх гір чи до величної Венеції та Флоренції – творча уява художника перетворить будь-який мотив на філософську розмову зі Всесвітом.
 
Катерина Корнійчук та Олексій Вакарчук – подружжя київських театральних художників. Учасники чисельних всеукраїнських та закордонних виставок. У творчому тандемі вони оформили 15 театральних вистав (Олексій Вакарчук як сценограф, Катерина Корнійчук як художник по костюмах) та презентували десять спільних художніх проектів та виставок. Учасники міжнародних художніх акцій та пленерів, які проходили в Україні та за кордоном.
На виставці представлені графічні та живописні твори авторів, сюжети яких надихнули художників під час мандрівок Україною, Польщею, Італією.
 
Катерина Корнійчук народилася у 1960 р. в Києві.
Член правління Київської організації Національної спілки художників України, член Національного об’єднання графіків. Художник-постановник Київського академічного театру юного глядача на Липках.
У 1978 р. закінчила Республіканську художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка, у 1985 р. – Національну академію мистецтв і архітектури.
З 1988 р. член Національної спілки художників України.
Працює в галузі станкової графіки, живопису, сценографії та театрального костюма.
 
Олексій Вакарчук народився у 1960 р. в Полтаві.
Член бюро секції театру та кіно Національної спілки художників України. Художник-постановник Національного академічного театру російської драми ім. Л. Українки.
У 1978 р. закінчив Республіканську художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка, у 1984 р. – Київський державний художній інститут.
З 1985 р. член Спілки театральних діячів України, з 1991 р. член Національної спілки художників України.
З 1984 по 2019 рр. створив близько ста вистав як художник-сценограф та художник костюмів.
 
Виставка діє протягом місяця.
DSC_0142 DSC_0146 DSC_0152 DSC_0156 DSC_0160 DSC_0164 DSC_0168 DSC_0171 DSC_0212 DSC_0234 DSC_0238 DSC_0239 DSC_0264 DSC_0287

Архів подій музею: