Виставка живопису Костянтина та Світлани Шаповалових «КРИМСЬКА СЮЇТА»

6 червня 2019 року Черкаський обласний художній музей презентував спільну виставку подружжя Шаповалових: Костянтина (1960 р.н.) та Світлани (1962 р.н.).

Художники є членами Міжнародної професійної спілки художників, учасниками всеукраїнських художніх виставок і фестивалів мистецтв, громадськими діячами, християнськими літераторами, мають відзнаки та відомчі нагороди. Вони очолюють Спілку християнських письменників України (міжконфесійної громадської організації, засновника багатьох всеукраїнських проектів) та Комітет з питань духовності, моралі та культури Громадської ради при Міністерстві оборони України. Є засновниками Міжнародного кінофестивалю «Світло» та інших громадських, літературних та мистецьких проектів.

Учасники та організатори благодійних аукціонів:

  • «Художники – на підтримку дитячої кардіології в Україні» (2012);
  • «Художники – на допомогу українській армії» (2014);
  • «Художники – на допомогу інвалідам АТО» (2016);
  • «Київський арт-вернісаж» (на підтримку сімей загиблих воїнів АТО, 2018).

Костянтин Шаповалов має 15 персональних виставок, Світлана Шаповалова – 7.

Картини художників знаходяться у приватних колекціях Філарета, Любомира Гузара, Богдана Ступки, Катерини Ющенко (дружини третього президента України Віктора Ющенка). Картини також зберігаються у Міжнародному Благодійному фонді Святої Марії та Музеї народної творчості.

Мистецьке життя подружжя не обмежується художньою майстернею. Їхня впевненість у тому, що Боже покликання творчих дарів – нести світло, впливати на світогляд, на звернення людини до істини, пробуджувати душу до прагнень найвищого ґатунку, до вдосконалення, спонукає авторів до активної громадянської позиції та просвітницької діяльності. Адже те, що глядач спостерігає, розглядає, до чого прислухається, стикаючись з різними мистецькими напрямками, викарбовує в його душі, уяві, неначе витонченим різцем, глибокі свідчення, приклади, моделі взаємовідносин, системи світосприйняття.

Кожна картина збагачена світлими емоціями, потужним динамізмом кольорів і форм, які надають можливість споглядати витонченість та прозорість весняної палітри, смарагдові простори літа, розмаїття осінніх спалахів, незрівняну розкіш зимових пейзажів, відчути тонкий аромат польових квітів.

Мова живопису виразна, різноманітна в колористиці, відчутна соковитість і свіжість палітри.

Істотна риса творчої манери: поєднання сміливих енергійних, фактурних мазків з плавними спокійними ритмами та вмінням передати ледве чутні нюанси і тонкощі природних «настроїв».

Виставка «Кримська сюїта» запланована у 2019 році для проведення у таких музеях:

  • Чернігівський обласний художній музей
  • Черкаський обласний художній музей
  • Вінницький обласний художній музей
  • Національний музей літератури України

Архів подій музею: