Виставка банерів «ВОЇНИ. ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА»

Виставка «Воїни. Історія українського війська» – це 18 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви. Виставку організовано у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті.

Одним із важливих надбань будь-якої армії історія її створення та військові традиції. Українці – справжній народ-військо. Навіть у періоди бездержавності могли самоорганізуватися, щоб захистити себе та свою землю.

Історія ж нашого війська сягає часів давньої Русі. Князівська дружина була грізною силою, випробуваною у боях, яка захищала Русь від ворогів. У Великому князівстві Литовському й Речі Посполитій високо цінувалися сформовані з мешканців українських земель бойові загони. Козацька піхота свого часу була чи не найкращою у Східній Європі. А у буремному XX ст. українці продемонстрували чимало зразків мужності та воїнської вправності. Упродовж століть українці здобували перемоги і зазнавали поразок. Образ воїнів на посів достойне місце і мав глибоке пошанування в українських народних традиціях.

Нині невід’ємним елементом реформ в українській армії є відродження українських військових традицій. Виставка «Воїни. Історія українського війська» покликана наочно ознайомити із особливостями одностроїв та зброї, які були характерні для різних історичних епох та формацій українського війська. Реконструктори спробували показати шлях, який пройшли збройні сили України від Русі до сьогодення. А реальні учасники російсько-української війни на світлинах репрезентують сучасні збройні сили України.

Виставка діє з 04 по 24 грудня 2020 року.

DSC_0108 DSC_0110 DSC_0115 DSC_0124 DSC_0125 DSC_0132 DSC_0136 DSC_0141

Архів подій музею: