Білорусь з Україною в серці

23 листопада 2016 року у Черкаському обласному художньому музеї у межах виставки «Білорусь з Україною в серці» відбулася зустріч-обговорення «Інформаційна війна: Україна – Росія», присвячена Дню Гідності та Свободи.
Учасниками обговорення були студенти ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б.Хмельницького, учасники бойових дій на східних теренах України – Ведула Антон, Семенюк Олексій, координатор виставки – мистецтвознавець, учасник бойових дій на Сході України Теліженко Тарас Миколайович, координатор зустрічі – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства ЧНУ ім. Б.Хмельницького Пушонкова Оксана Анатоліївна
Після перегляду документальної кінострічки, присвяченої історії створення виставки, зокрема, творчому процесу виникнення картин, презентованих у залі, відбулося обговорення проблеми достовірності історії (фактичної та художньої), зміни засобів ведення інформаційної війни, питань мовної ідентифікації українця й національної ідентичності. Учасники спробували визначити «гарячі точки» історичної пам’яті, що виступили каталізаторами соціокультурних травм та воєнних конфліктів в Україні.