«Бризки з намистин»: Виставка/презентація книги Євгенії Васильченко

Черкаський художній музей вже вчетверте презентує виставку черкаської/київської художниці та поетеси Євгенії Васильченко.

На виставці експонується 30 збільшених графічних робіт, зі 128-ми представлених у її книжці «Бризки з намистин». Графічні роботи супроводжуються текстами авторки (переклад українською мовою Катерини Грабарєвої). Для книги «Бризки з намистин» мисткиня спочатку написала вірші, а згодом проілюструвала їх. Завдяки такому поєднанню, смисл обох граней творчості виходить на новий рівень вражальності.

Графічні роботи Євгенії Васильченко чорно-білі, але у поєднанні з поезією вони передають барвистий світ філософських роздумів та почуттів авторки. Ілюстрації в супроводі білих неримованих віршів відкривають космос, який не десь далеко, а тут, поряд, переплетений з буденністю в одне ціле…

Біографічна довідка.

Євгенія Васильченко (1961 р.н.) – це талановита художниця, ілюстратор та поетеса. Здобула вищу освіту у Київському політехнічному інституті за спеціальністю інженер-конструктор оптичних та оптико-електронних приладів (1984 р.). Працювала за фахом у декількох інститутах Академії наук України. Втім пристрасть до мистецтва переважила. Пані Євгенія три роки навчалася в художній студії у майстра сценографії та театрального плаката Людмили Лученко, працювала в всеукраїнському виданні «День». Спочатку Євгенія Васильченко створювала ілюстрації до книжок з казками, малюнки в яких чимось не подобалися майбутній мисткині. А згодом і сама стала писати тексти та робити ілюстрації до них. Була учасницею чотирьох колективних виставок та провела вісім персональних. У доробку художниці графічні роботи, зокрема акварелі, колажі, карикатури, листівки ручної роботи.

Виставка діє до 06 березня 2021 року.