БЕЗМЕЖНО ЛЮБЛЮ КРАСУ РІДНОГО КРАЮ…

Виставка Віри Безкопильної та її онуки Віри

Рідний край – це саме та місцина, яка першою виколихує любов до Батьківщини. Це знайомі з дитинства краєвиди, матусина колискова та бабусина вишиванка. Це місце, з якого кожен із нас починає свій шлях у доросле життя. І куди б нас не заносила доля, ми завжди з ніжністю згадуємо батьківську хату.

Наївність та відкритість робіт Віри Андріївни та її внучки Віри, що представлені на виставці, сповнені безмежної шани до природи своєї Малої Батьківщини. Представники двох різних поколінь, бабуся та онучка, кожна по-своєму, відчуваючи любов до Рідної землі, передаютьчерез полотна картин магічний невидимий зв’язок людини з Батьківщиною.

Віра Андріївна народилася в селі Зелений Гай (смт. Драбів) над річкою Золотоношка у сім’ї колгоспників 8 травня 1948року. Ще у шкільні роки дівчинка почала малювати прекрасні малюнки, приймала участь у районних і обласних виставках. Свою першу картину-пейзаж на полотні олією Віра виконала, коли їй було 15 років. З того часу ні в кого не було сумнівів, яку професію обере дівчинка. Тому після закінчення Драбівської середньої школи у 1965 році Віра Андріївна вступає до Київського професійно-технічного училища на спеціальність художник-модельєр галантерейних виробів. Більшу половину свого трудового стажу (а це 40 років) вона працювала художником на різних підприємствах. За своє життя Віра Андріївна створила понад 500 картин, які знаходяться в організаціях смт. Драбів та приватних колекціях. Також художниця майже 20 років передавала свою любов до малювання дітям, працюючи викладачем Драбівської дитячої школи мистецтв. Її учні – призери районних, обласних і всеукраїнських виставок.

Тому й невипадково, що її онучка, також Віра, з малих років почала переймати любов до малювання. Віра молодша народилася 9 травня 2004 року у смт. Драбів. Зараз навчається у Драбівській середній школі у 7-му класі, а  також відвідує Драбівську дитячу школу мистецтв. Роботи Вірочки  неодноразово відзначалися нагородами на районних, обласних і всеукраїнських конкурсах.

На виставці представлено 29 робіт: двадцять Віри Андріївни та дев’ять її онучки. Роботи виконані на полотні олією та темперою. Матеріалом для написання дитячих робіт слугував папір та гуаш.

Це перша виставка Віри Андріївни та її онучки у Черкаському обласному художньому музеї, що презентують українську народну картину ХХІ ст.

Виставка триватиме з 20 квітня по 10 травня 2018 року.


Архів подій музею: