БАТЬКО/СИН: ДІАЛОГ ПОКОЛІНЬ У МИСТЕЦТВІ

21 червня 2017 року у рамках Міжнародного проекту Франція – Україна у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася спільна виставка французького фотографа Жана-Франсуа та його сина художника Жюльєна Клостра.
Виставка «Батько/син» є діалогом чорно-білих фотосюжетів Жана-Франсуа Клостра, концепт яких передано за допомогою фотографіки, і малюнків його сина Жюльєна як фотореалістичних портретів, так і вигаданих, таємничих, часом спонтанних образів, відтворених майстерним поєднанням олівця, туші й пастелі.
Першими фотографами були художники, тому не дивно, що фотомистецтво й живопис завжди перебували у тісному взаємозв’язку і впливали одне на одного. З появою фотографії, деякі митці захопилися цим новітнім революційно-технологічним винаходом, інші ж залишилися відданими малярству. Це призвело до нової інтерпретації реальності, збагаченої поєднанням обох технік. Світогляд фотографа втілюється у побудові образу в чорно-білому форматі, тоді як художник відображає своє світосприйняття через малюнок, графічне зображення тощо.

Жан-Франсуа Клостр народився у 1949 році. Художнє фотографічне бачення Жана-Франсуа формувалося поступово, починаючи з його перших етюдів, створених ще у 1967 році, і розвивалося завдяки численним зустрічам. Його визнання як портретиста було підтверджене багатьма французькими та міжнародними нагородами й призами. Він є володарем Першої премії Європейського конкурсу «Репортаж 1984». Світ Жана-Франсуа Клостра виражається в одночасній прихильності до чорно-білої фотографії та інтересом до людської особистості.
З 2004 року творчість Жана-Франсуа розвивається в особистісному напрямі, він створює власну мову фотографії, шукає і знаходить пластичні прийоми для переносу свого світовідчуття, роздумів і спостережень. Це один із тих художників, чия творчість просякнута глибоким психологізмом.

Жюльєн Клостр народився у 1977 році. На формування художнього світогляду чотирнадцятирічного хлопця вплинула незабутня сімейна подорож у Гімалаї. Повернувшись, Жюльєн починає брати уроки малювання. У 16-річному віці вступає до школи анімації ім. Еміля Коля у м. Ліон. Протягом наступних п’яти років графіка, живопис і скульптура стають об’єктом навчання майбутнього митця. З 2009 року Жюльєн живе і працює в Парижі.


Архів подій музею: