БАРВИ ДУШІ. Виставка вишитих картин Галини Литвиненко (1924-2014)

21 січня 2020 року у Черкаському художньому музеї презентували виставку Галини Литвиненко «Барви душі».

Черкаський обласний художній музей зберігає, досліджує та популяризує як твори образотворчого,  так і декоративно-ужиткового мистецтва,  зокрема української вишивки, що має давні традиції. Окрім робіт знаних митців в музеї експонуються роботи майстрів-аматорів, до яких впевнено можна віднести і Галину Литвиненко. Вишиті роботи майстрині дбайливо збережені та надані для виставки «Барви Душі» Оксаною Литвиненко, онукою майстрині.

Невичерпна любов, щирість та доброта мисткині, її внутрішній спокій і невмируща надія на краще відобразились у вишиваних роботах майстрині.

Рядок за рядком і на полотні з’являлися барвисті квіткові  натюрморти або цікаві та багатоманітні  сюжетні роботи майстрині.

Поряд із вишитими картинами в залі Черкаського художнього музею представлені і рушники Галини Литвиненко. Саме вони  прикрашали оселю майстрині та створювали  домашній затишок.

Біографічна довідка.

30 липня 1924 року на невеличкому хуторі в Західній Україні в родині млинаря народилася Галина Литвиненко. Дитинство  майстрині не було безтурботним. Дівчинка рано залишилася без матері та змушена була працювати на рівні з дорослими.

Під час Другої світової війни Галина Литвиненко потрапила до Німеччини на примусові роботи. Та доля посміхнулась дівчині. Родина, в якій вона працювала,  лагідно ставилася до своєї працівниці  та навіть умовляла залишитися  жити з ними.  Після капітуляції Німеччини у травні 1945 року Галина Литвиненко повертається до рідної України.

         Відтоді майстриня оселяється у с. Лихоліти Чорнобаївського району нині Черкаської області. Галина Литвиненко тут вийшла заміж, але, на жаль, не була  щасливою у подружньому  житті. Єдиною втіхою та відрадою для жінки стали четверо її дітей, добре ставлення інших людей та, безперечно, вишивання, котрому вона присвячувала увесь свій вільний час. Галина Литвиненко прожила довге життя. Померла майстриня 1 вересня 2014 року.

         Виставка діє до  21 лютого 2020 року.

DSC_0001 DSC_0001м DSC_0003 DSC_0025 DSC_0029 DSC_0032 DSC_0037 DSC_0042 DSC_0043

Архів подій музею: