Андрій Пузир «Дріада» Художні вироби з дерева

11 липня у Черкаському художньому музеї відкривається Персональна виставка молодого черкаського художника Андрія Пузиря «Дріада».

Художня обробка дерева здавна була одним із улюблених і шанованих видів творчої діяльності українців. Робота з деревом – це була велика наука, яка потребувала тісного контакту з природою, уважності та спостережливості, адже кожна його порода має певні природні властивості. У талановитих руках українських майстрів дерево ставало справжнім твором мистецтва. Приємно, що сучасна молодь продовжує традиції українського художнього деревообробництва. І, зокрема, Андрій Пузир – молодий черкаський художник декоративно–прикладного мистецтва, твори якого експонуються в нашому музеї на його першій персональній виставці .

Андрій Васильович Пузир народився 23 жовтня 1991 року в Черкасах. Після закінчення у 2006 році Черкаської загальноосвітньої школи № 26 навчався у Черкаському політехнічному технікумі (2006 – 2010р.р.) за спеціальністю «Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях». Отримав диплом молодшого спеціаліста (кваліфікація «технік – технолог»). З 2010 року і понині навчається в Київському державному інституті декоративно–прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука на факультеті декоративно–прикладного мистецтва (кафедра художні вироби з дерева, металу, кераміки). У 2014 році отримав диплом бакалавра (кваліфікація «художник декоративно–прикладного мистецтва». Зараз здобуває освітньо–кваліфікаційний рівень спеціаліста. Навчаючись в інституті брав активну участь у виставках графіки та художніх виробів з дерева, а також у майстер-класах. Майструвати Андрій любить з дитинства. Часто прості речі, які потрапляли в його руки, перетворювалися на оригінальні побутові предмети. Любить поєднувати з деревом різні матеріали: скло, метал, шкіру. Роботи з використанням цих компонентів стають ексклюзивними предметами інтер’єру і створюють комфортну атмосферу для життя. Буває, що навіть звичайна дрібниця, зроблена автором за якихось 5 хвилин, приносить так багато естетичного задоволення, що мимоволі він розуміє: з вибором професії не помилився. Непередавані відчуття охоплюють майстра і тоді, коли його руками за допомогою стамесок або інших інструментів простий дерев’яний брусок перетворюється, як він каже, на табурет чи світильник, або просту рамку для сімейного фото.

На виставці представлено більше 60 виробів з дерева – це і традиційні декоративні тарелі, і незвичної форми світильники, і зовсім нові оригінальні твори (наприклад, абетка), в створенні яких поєднались не тільки природні здібності, розвинутий естетичний смак, нестандартне мислення, а й високий рівень професійної майстерності. Як зізнається автор – однією з причин, чому найбільше він любить працювати з деревом – «…це усвідомлення того, що воно неповторне і універсальне; кожен брусок, сучок або гілочка унікальні за своєю природою, у кожного з них своя історія, віддрукована в річних кільцях, а фізичні властивості дерева неможливо описати словами». А щодо назви виставки, то дріа́ди (з грец. — дерево, дуб) — це німфи, покровительки дерев.

Виставка діє протягом місяця.